Av. Rüştü Ufuk BARANOĞLU Ankara’da doğmuş ilk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamladıktan sonra Hukuk eğitimini Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamlamıştır. Eğitim hayatına Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Anabilim dalında devam etmiş Dış Ticaret ve Uluslararası Pazarlama konusunda çalışmalarda bulunmuştur. Daha sonra çalışma alanında ihtisaslaşmak adına Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü “Mali Hukuk” alanında Tezli Yüksek Lisans Programına başlamış halen çalışmalarına da bu alanda devam etmektedir. Hukuk Eğitimini tamamlamasının ardından Ankara Barosunda Avukatlık staj eğitimini tamamlamış. Staj eğitimin bitişinin ardından Ankara’da Kurucu Ortağı olduğu Minval Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda kurucu ortak olarak mesleğini icra etmektedir.

Av. Rüştü Ufuk BARANOĞLU Çalışma alanı olarak uzun yıllardır Nüfus davaları,  Vatandaşlık ve Göç Davaları, Yabancı Yatırımcıların idari başvuru ve davaları ve, Sigorta Hukukundan kaynaklanan davalar ve Bilişim Hukuku ile ilgilenmekte bunun yanında yabancıların Türkiye’de karşılaştıkları sorunlara ilişkin yazın çalışmaları da bulunmaktadır. Yabancı yatırımcıların yatırım kriterlerinin uygunluklarının tespitine ilişkin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ile çalışmalar yapmış olup bu konularda uzmanlaşmıştır.

Avukatlığın yanı sıra Arabuluculuk da yapmaktadır.  İş Hukuku, Ticaret Hukuku, Tüketici Hukuku alanında Uzman Arabuluculuk eğitimlerini tamamlayarak arabuluculuk görevini sürdürmektedir. 

Bunların yanında ulusal ve uluslararası şirketlerin danışmanlık hizmetlerini yürütmektedir.

Aynı zamanda doğal yaşam fotoğrafçılığı ile  ilgilenmektedir. 

Av. Rüştü Ufuk BARANOĞLU nun aynı zamanda Yetkin Yayınlarından basılmış ”Sigorta Hukuku ve Tahkim Uygulamaları” kitabı mevcuttur. 

Avukat Rüştü Ufuk BARANOĞLU – Hesap Bilgileri

Banka Adı              :  Vakıfbank T.A.O.
Şube                        :   Ankara Adliye Sarayı Şubesi
Hesap Sahibi         : Rüştü Ufuk BARANOĞLU
IBAN                        :  TR860001500158007304002655

Avukat Arabulucu Rüştü Ufuk BARANOĞLU